START-UP

START-UP

START-UP je prestižní módní soutěž pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky.

Soutěž je tematická, pro rok 2013 byl vyhlášen BOD ZRODU.

Důraz je kladen zejména na kreativitu, uchopení a ztvárnění tématu, zpracování použitých materiálů a celkovou skladbu i styling prezentované kolekce.

Odborná porota vybírá z přihlášených adeptů 10 finalistů v kategorii oděv a oděvní doplněk. Ti mají šanci prezentovat své kolekce na závěrečném večeru Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu.

Vítězové pak získávají odměnu ve výši 100 resp. 50 tis. Kč pro každou kategorii a možnost bezplatně prezentovat svou příští kolekci jako samostatnou přehlídku na MBPFW a BFW 2014.

 • Vítězi START-UP se stávají .....

  27.09.2013 -

  Vítězkou START-UP se stala studentka Royal Academy of Fine Art and Design Antwerp, obor módní design, Markéta Martišková. Talentovaná návrhářka tak získala finanční odměnu ve výši 100.000 Kč. Vítězem kategorie oděvní doplněk oceněné finanční částkou 50.000 Kč byla vyhlášena Markéta Šohajová, studentka VŠUP, Ateliéru designu oděvu a obuvi Liběny Rochové.

 • Známe finalisty START-UP 2013!

  30.07.2013 -

  Děkujeme všem přihlášeným, v letošním roce byl o soutěž mimořádný zájem. Vyhlašujeme finalisty START-UP 2013!

  KATEGORIE MÓDNÍ DOPLNĚK: Markéta Šohajová, Maria Nina Václavková & Eliška Knotková.

  KATEGORIE ODĚV: S pánskými kolekcemi se finalisty stávají: Kristýna Javůrková, Adam Kost, Hana Prchalová a Antonín Šimon. S dámskými kolekcemi do finále postupují: Mário Habovský, Alice Banóová, Libor Komosný, Monika Nováková & Zuzana Beránková, Pavelk Berky, Jana Mikešová, Daniela Pešková, Klára Válková a Markéta Martišková.

  Finalistům gratulujeme a těšíme se na jejich kolekce, které předvedou v rámci závěrečného večera Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013.

 • Porota soutěže bude letos sedmičlenná!

  15.07.2013 -

  V porotě START-UP 2013 v letošním roce zasednou: Jimmy Choo, čestný člen poroty, Liběna Rochová, vedoucí ateliéru Design obuvi a oděvu na VŠUP, Helena Jarošová, teoretička přednášející na katedře estetiky Univerzity Karlovy, Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE, Dana Kleinert, Slovak Fashion Council, Marcel Holubec W., módní návrhář, Marika Majorová, bloggerka a Janina Šlemínová, producent MBPFW.

 • PFW START-UP 2013

  24.05.2013 -

  START-UP je prestižní módní soutěž pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky. Soutěž je tematická, pro rok 2013 byl vyhlášen BOD ZRODU. Důraz je kladen zejména na kreativitu, uchopení a ztvárnění tématu, zpracování použitých materiálů a celkovou skladbu i styling prezentované kolekce. Odborná porota vybírá z přihlášených adeptů 10 finalistů v kategorii oděv a oděvní doplněk. Ti mají šanci prezentovat své kolekce na závěrečném večeru Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Vítězové pak získávají odměnu ve výši 100 resp. 50 tis. Kč pro každou kategorii. Uzávěrka přihlášek je 7. 6. 2013.

1 / 4