Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013
> Program > PŘÍMÝ PŘENOS ZDE!

Doprovodný program

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 otevírá pro doprovodný program malou scénu – STUDIO v Salvátorské 8, Praha 1. Multifunkční prostor doprovodného STUDIA se v letošním roce poprvé propojuje s etablovaným prodejním festivalem designSUPERMARKET.

V rámci programu STUDIO designSUPERMARKET představíme exkluzivní výběr 35 současných českých i zahraničních designéru ve vlastních prodejních prezentacích.

Dále zde návštěvníci naleznou výstavu módních fotografií ELLE Fashion Photo Awards, workshopy, diskuzní fóra, studiové přehlídky a výběr fashion filmů v režii Veroniky Ruppert. Kromě toho se návštevníci mohou tešit na tradiční kavárnu, chill out zónu, knihkupectví a DJs.

Všechny části programu budou v rámci vstupenky na STUDIO designSUPERMARKET přístupné veřejnosti. Základní vstupné do STUDIA je stanoveno na 100 Kč na 4 dny, zlevněné vstupné pro seniory a studenty 80 Kč. Držitelé Fashion Pass MBPFW 2013, akreditovaní novináři a účastníci hlavního programu MBPFW 2013 mají vstup zdarma.

EUGENIO BRAMBERINI | THE ADDRESS IDEA
BE ORIGINAL & BE INSPIRED

Workshop unikátní řemeslné úpravy vintage módního zboží.

Web: http://www.theaddressidea.com/
Datum konání: čtvrtek, 19. 9. 2013, 12 hodin
Adresa: STUDIO, Salvátorská 8, Praha 1

MODESCHAU VIDEO SELECTION
VERONIKA RUPPERT

Veronika Ruppert předkládá výběr českých módních videí realizovaných v uplynulém roce.

Datum konání: čtvrtek – sobota, vždy od 20 hodin
Adresa: STUDIO, Salvátorská 8, Praha 1

THE „S“ FASHION
KAMILA BOUDOVÁ A HOSTÉ

Fashion industry and sustainability – módní průmysl a jeho udržitelnost – obnovitelné zdroje, diskusí provádí KAMILA BOUDOVÁ a její hosté.

Datum konání: pátek, 20. 9. 2013, 12 hodin
Adresa: STUDIO, Salvátorská 8, Praha 1

TRADICE A JEJÍ INOVATIVNÍ VYUŽITÍ V SOUČASNOSTI
JOSEF ŤAPŤUCH + ALICE KLOUZKOVÁ

Fashion talk na téma klasická řemesla, technologické postupy a jeho obnova v dnešní době moderních technologií.

Datum konání: sobota, 21. 9. 2013, 12 hodin
Adresa: STUDIO, Salvátorská 8, Praha 1

NÁVRAT K TRADICÍM

MOLO7 & Kristýna Javůrková, Lucie Kutálková (Leeda) a Ela Jediová

MOLO7 uvádí workshop s předními českými designery – Kristýnou Javůrkovou, Lucií Kutálkovou – Leeda a Elou Jediovou. Dozvíme se, jak tvoří, kde berou inspiraci a jakou roli v jejich tvorbě hraje tradice.

Datum konání: sobota, 21. 9. 2013, 15 hodin
Adresa: STUDIO, Salvátorská 8, Praha 1

ELLE FASHION PHOTO AWARD

Výstava finalistů soutěže

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 ve spolupráci s magazínem ELLE vyhlásil soutěž pro mladé fotografy s názvem ELLE Fashion Photo Award. Soutěž dává příležitost nadějným fotografům a blogerům zviditelnit svou práci a své jméno. Soutěž má dvě kategorie: 1) módní fotograf, 2) módní bloger.

Odborná porota vybrala 10 finalistů, jejichž fotografie budou vystaveny ve STUDIU Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Vítěz získává fotoaparát Canon a nafocení editorialu s ELLE v průběhu roku 2014.

Porota soutěže pracuje ve složení Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE, Olo Křížová, umělecká ředitelka Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, Ladislav Paleček, generální ředitel Canon CZ a fotografové Tono Stano, Matúš Tóth a Robert Vano.